Meci spectaculos pe Arena Națională: Dinamo – Craiova 0-0 !

0
1932
@Iulius Marian B / Facebook
Meci spectaculos pe Arena Națională, însă ambele  echipe pierd contactul cu liderul.

Pe Arena Națională, dinamoviștii Nemec şi Palic au creat prima fază periculoasă după numai 50 de secunde de la începutul meciului cu CS U Craiova.
Replica oltenilor a venit de la Zlatinski, însă tabela a rămas nemodificată. Băluţă a centrat perfect în faţa porţii, dar Mihai Popescu a fost atent. Tot Băluţă i-a pasat excelent lui Măzărache, însă atacantul a tras slab.

Dinamoviştii au cerut penalty în minutul 40, dar Marius Avram a lăsat jocul să continue. Andrei Ivan a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize cu un minut înainte de pauză. Bumba nu l-a putut învinge pe Calancea la începutul reprizei a doua.

În doar trei minute, Băluţă a avut două mari ocazii de a marca, dar prima dată a lovit transversala, apoi a tras puţin pe lângă poartă. Popov a fost aproape de autogol, însă Calancea a fost atent şi partida s-a terminat 0-0. La finalul primelor două etape din play-off, Craiova are 24 de puncte şi Dinamo, 23. (digisport)

1 Viitorul 2 1 1 0 3-1 30
2 Steaua 2 1 0 1 3-3 27
3 CFR Cluj 2 1 0 1 3-4 25
4 CS U Craiova 2 0 2 0 0-0 24
5 Dinamo 2 0 2 0 0-0 23
6 Astra 2 0 1 1 2-3 23

Dinamo București: Penedo – Romera, Nedelcearu, M. Popescu, Filip – Nistor, Busuladzic, Palic (71, Rivaldinho) – Hanca (80, Bawab), Nemec (80, Spătaru), Bumba. Antrenor: Cosmin Contra.

CS Universitatea Craiova: Calancea – Dimitrov, Popov, Barthe (86, Kelic), Bancu – Zlatinski (71, Jazvic), Screciu, Băluță – Ivan, Gustavo (72, Mateiu), Măzărache. Antrenor: Gigi Mulțescu