CSU CRAIOVA-STEAUA 0-1. Incident grav pe teren cu Ivan !

0
2937
@gsp

CSU CRAIOVA-STEAUA 0-1. Steaua s-a impus, duminică, la Tr. Severin, 1-0 cu CSU Craiova într-un meci din etapa a 5-a a play-off-ului Ligii I. Golul victoriei a fost marcat de Gnohere. Steaua trece pe locul 1, cu două puncte peste Viitorul.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Gnohere, în minutul 73, după ce a finalizat cu capul din interiorul careului. Steaua este lider în play-off, cu 36 de puncte, la două puncte peste Viitorul. CSU Craiova e abia pe locul patru, cu 27 de puncte.

Incident pe teren

În minutul 34 al partidei, Andrei Ivan a rămas inconștient pe teren, după ce a primit un cot în ceafă de la fundașul roș-albaștrilor, Mihai Bălașa.

Din fericire, atacantul oltenilor și-a revenit după intervenția lui Florin Niță, care l-a ajutat să nu-și înghită limba. Ulterior au intervenit și medici, dar și ambulanța, iar Ivan a putut continua meciul.