C.S. Universitatea Craiova pe podiumul Ligii 1 după a treia victorie consecutivă

0
383
CS U Craiova
sursa foto: csuc.ro

Echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a câștigat aseară fără drept de apel în fața echipei CSMS Iași, într-un meci contând pentru etapa patra din Liga 1, scorul final fiind 2-0.

Cele două reprize au fost în oglindă, golurile marcându-se în minutele 43 din prima și din cea de-a doua repriză, “autorii” fiind Kay, respectiv Ivan.

După acest succes, echipa C.S. Universitatea Craiova a urcat pe podiumul Ligii 1, pe locul 3, cu 9 puncte, după granzii din București , Dinamo ( 10 p.) și Steaua ( 9p.)

În partida următoare, CS Universitatea Craiova se va deplasa în Banat pentru un duel cu ACS Poli Timişoara, confruntare programată luni, de la ora 21.00.